śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (30.06): handlowa en

Bajkowa kuchnia z Julią Cymbaluk i Kubą Tomaszczykiem

Data dodania: 23 listopada 2017

Co dzieciaki kochają najbardziej? Wiadomo, bajki i smakołyki! Przed nami impreza łącząca kolorowy animowany świat z bajeczną kuchnią prosto z ekranów kin!

BAJKOWA KUCHNIA z JULIĄ CYMBALUK I KUBĄ TOMASZCZYKIEM
Ogromna popularność programów telewizyjnych promujących zdolnych kucharzy w każdym wieku i zdrową kuchnię sprawiła, że dziś gotować chcą wszyscy! Wspólnie z gwiazdami programów kulinarnych chcemy zaprosić dzieci do Bajkowej Kuchni! Odkryją sekrety ulubionych przysmaków najpopularniejszych filmowych bohaterów oraz smacznej bajkowej kuchni. Łącząc dobrą zabawę z edukacją, chcemy pokazać dzieciom, że zdrowa (i świetna!) kuchnia nie musi być nudna! Na początek spotkamy się w aromatycznej, smakowitej Muminkowej Kuchni.
Już 2 grudnia, w szczecińskim Centrum Handlowym Atrium Molo, spotkamy się z Kubą Tomaszczykiem, czternastoletnim finalistą programu MasterChef Junior, oraz jedenastoletnią Julką Cymbaluk, zwyciężczynią MasterChef Junior i autorką przebojowej książki kucharskiej. Wspólnie z dziećmi przygotują przysmaki z Kuchni Mamy Muminka (na podstawie przepisów pochodzących z książki Tove Jansson „Moomin Cookbook”), co wiąże się z promocją wchodzącego do kin w grudniu filmu „Magiczna zima Muminków”.
Młodzi MasterChefowie zaprezentują swe umiejętności, przygotowując wybrane smakołyki z Muminkowej Książki Kucharskiej, a następnie zaproszą dzieci do kuchni, gdzie wspólnie przygotują świąteczne smakołyki.
 
PROGRAM SPOTKANIA
Szczecin, Centrum Handlowe Atrium Molo, 11:00-18:00
11:00 – PANNA MIGOTKA ZAPRASZA (Panna Migotka, wierna towarzyszka przygód Muminka, wpadnie z wizytą, by rozpocząć imprezę i Muminkowe zabawy; zostanie z nami przez cały dzień, by co godzinę pojawić się ponownie – możliwość wspólnej zabawy i zdjęć)
11:30, 14:30 – BAJKOWA KUCHNIA Z KUBĄ TOMASZCZYKIEM
13:00, 16:00 – BAJKOWA KUCHNIA Z JULKĄ CYMBALUK
12:30, 14:00, 15:30, 17:00  – MUMINKOWE KONKURSY
17:00 – WIZYTA SAMEGO… ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!
Wszystkie dzieci mogą przypatrywać się młodym szefom kuchni, smakować ich potraw i próbować własnych sił w przygotowywaniu prostych dań.
Przez cały dzień na najmłodszych czekają też inne Muminkowe atrakcje: zajęcia plastyczne – wspólne przygotowywanie ozdób i dekorowanie świątecznej choinki, Muminkowy makijaż i Muminkowe Kino.
 
ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY SMACZNEGO!
 
***
„Magiczna zima Muminków” to wielki kinowy powrót postaci znanych z bestsellerowych książek i bajek telewizyjnych. Muminki uchodzą za jedne z najpopularniejszych postaci popkultury. Ich wizerunek zdobi mnóstwo przedmiotów codziennego użytku. Książki Tove Jansson o ich przygodach sprzedały się w milionowych nakładach, wychowują się na nich kolejne pokolenia. A popularność Muminków nie maleje, czego dowodem jest bajka „Magiczna zima Muminków”. Magiczna o tyle, że to ich pierwsza zima, a co za tym idzie – pierwsza Gwiazdka i związana z nią magiczna atmosfera świąt. Trzeba bowiem pamiętać, że Muminki zazwyczaj zasypiają na zimę, by obudzić się wiosną. Tego roku będzie inaczej…
„Magiczna zima Muminków” w kinach od 22 grudnia.