thu: 09:00 - 21:00; next sunday (31.05): non-trading day pl

Atrium Molo wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem

News date: 22 April 2020

Atrium Molo włącza się w pomoc dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie w walce z pandemią COVID19. W ramach akcji centrum handlowe przekazało szczecińskiej placówce służby zdrowia niezbędne środki ochrony dla personelu medycznego oraz pacjentów. Dnia 22 kwietnia do szpitala trafiły maseczki chirurgiczne, rękawiczki, przyłbice i płyn dezynfekujący.

 

W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem, od marca Polacy stosują się do wielu ograniczeń m.in. w przemieszczaniu się oraz zaleceń mających na celu ograniczyć przyrost infekcji w naszym kraju. Na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem są lekarze, pielęgniarki, ratownicy oraz inni pracownicy medyczni, którzy codziennie narażają własne życie i zdrowie, niosąc pomoc osobom chorym.

 

W lokalną pomoc medykom zaangażowało się Atrium Molo, przekazując na rzecz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie niezbędne środki ochrony osobistej. Należą do nich: przyłbice, rękawiczki, maseczki chirurgiczne i płyn do dezynfekcji. .

 

Sytuacja epidemiologiczna to wyzwanie, któremu musimy stawić czoła. Dzisiaj w szczególnie trudnej sytuacji znalazły się szpitale, które borykają się z licznymi problemami i niedoborami m.in. środków ochrony i dezynfekcji. Dlatego też Centrum Handlowe Atrium Molo, w akcie solidarności ze swoją społecznością lokalną, postanowiło włączyć się w pomoc dla służby zdrowia, wyposażając SPSK2 w Szczecinie w niezbędne produkty i zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów  – mówi Agnieszka Wasyłenko z CH Atrium Molo.