thu: 09:00 - 21:00; next sunday (31.05): non-trading day pl

Giełda Winyli w Atrium Molo!

News date: 18 October 2019

Tysiące płyt winylowych z każdego gatunku, nowe i używane okazy, w tym perełki muzyczne, a także akcesoria do gramofonów i winyli – wszystko to będzie można znaleźć już 27 października na Wielkiej Giełdzie Płyt Winylowych w Atrium Molo. Po raz kolejny kolekcjonerzy i wystawcy płyt analogowych z całej Polski zaprezentują bogatą płytotekę z najróżniejszą muzyką. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników czarnych krążków i fanów analogowego brzmienia.

 

Winyle przeżywają swój renesans. Winylomania to już nie moda, ale styl życia. Przejawia się on pasją do kolekcjonowania płyt według artystów, utworów bądź gatunków muzycznych.
Z badań[1] wynika, że zainteresowanie płytami analogowymi z roku na rok wzrasta także wśród Polaków. Odpowiedzią na rosnącą popularność czarnego krążka jest kolejna edycja Wielkiej Giełdy Płyt Winylowych w Atrium Molo, która 27 października zgromadzi wielbicieli wyjątkowych brzmień z całego kraju. Tego dnia na kupujących czekać będzie kilka tysięcy nowych i używanych płyt z najlepszych polskich sklepów. Wystawcy zaprezentują albumy z muzycznymi hitami – od jazzu, bluesa, poprzez rock, disco, punk, folk, pop, po muzykę polską czy filmową. Wśród nich znajdą się wielkie hity, bestsellery i perełki kolekcjonerskie. Ponadto, będzie można nabyć produkty do pielęgnacji płyt i gramofonu oraz inne akcesoria. Każdy znajdzie coś dla siebie, a poszukiwaniom winylowych perełek towarzyszyć będzie muzyka rozbrzmiewająca z gramofonu.

 

– Giełda Winyli to zyskujące na popularności wydarzenie, gromadzące tysiące albumów z najróżniejszymi gatunkami muzycznymi w jednym miejscu. 27 października czeka nas kolejna dawka doznań muzycznych i wspomnień zapisanych na krążkach. Bogactwo i różnorodność płyt z pewnością zadowolą każdego z odwiedzających. Dla wielu osób powrót do winyli to nie tylko spotkania z muzyką, ale również nawiązanie do młodzieńczych wspomnień, a także możliwość powiększenia własnej kolekcji. Dobra płyta to także doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby – powiedziała Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

 

Wielka Giełda Płyt Winylowych odbędzie się w niedzielę 27 października w godzinach od 10.00 do 20.00.

 

 

 

 

 


[1] „Music Consumer Insight 2018”, Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego IFPI