ul. Mieszka I 73, 71-011 Szczecin

śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (22.05): niehandlowa

English

INFORMACJA O ZMIANIE ORGANIZACJI RUCHU PRZY ATRIUM MOLO

Data dodania: 18 lutego 2022

Szanowni Państwo,

 

w trosce o poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu odwiedzin naszego centrum, informujemy o zmianie organizacji ruchu i wprowadzeniu „strefy zamieszkania na terenie galerii Atrium Molo.

 

Wprowadzenie strefy zamieszkania wiąże się z obowiązkiem przestrzegania szczególnych zasad ruchu drogowego. Najważniejsze z nich przypominamy poniżej:

 

  • w strefie zamieszkania piesi mogą korzystać z całej szerokości drogi i mają pierwszeństwo przed pojazdami (art. 11 ust. 5 Prawo o ruchu drogowym);
  • pojazdy mogą poruszać się z prędkością nie przekraczającą 20 km/h (art.20 ust. 2);
  • w strefie zamieszkania wszystkie skrzyżowania są skrzyżowaniami równorzędnymi, dlatego obowiązuje zasada „prawej ręki”;
  • postój pojazdów nie może odbywać się w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu miejsca postojowe (art. 49, ust. 2 pkt.).

 

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że na drogach wewnętrznych, na których wyznaczono strefy zamieszkania, obowiązują wszystkie przepisy Prawa o ruchu drogowym.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu zarówno pieszych, jak i kierowców poruszających się w strefie zamieszkania.

 

Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o wspólne bezpieczeństwo na drodze.

Zmieniamy się dla Was.

 „BEZPIECZEŃSTWO MA PIERWSZEŃSTWO”

Dziękujemy za dostosowanie się do powyższych zasad.