ul. Mieszka I 73, 71-011 Szczecin

pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (14.08): niehandlowa

English
Zrównoważona moda dla niego

 

Zrównoważona moda dla niego

 

Czy wiesz, że… tradycyjny proces produkcji jeansów pochłania tyle wody, ile trwających po 6 minut 200 pryszniców? Fashion Revolution dodatkowo podaje, że w skali globalnej aż 20% zanieczyszczeń wody jest wynikiem farbowania tekstyliów. Zrównoważona moda dąży do tego, by nie tylko ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, ale także pozbyć się środków chemicznych i zoptymalizować procesy produkcyjne (w tym emisję Co2), jednocześnie zwiększając jakość powstałych ubrań. Dzięki temu są trwalsze!

 

 

CONSCIOUS
Szukaj zielonej zawieszki! To znak, że w składzie danego produktu H&M jest minimum 50% materiałów przyjaznych dla środowiska m.in. bawełny organicznej czy poliestru z recyklingu.

ECO AWARE
Ubrania z tej kolekcji wytworzone są z bardziej zrównoważonych materiałów np. przyjaznej dla środowiska wiskozy LENZING™ ECOVERO™ z certyfikowanej celulozy drzewnej. A ta jest w pełni biodegradowalna, więc nie zanieczyszcza natury mikroplastikiem.

RESPONSIBLE FASHION
Celem Kappahl jest oferowanie ubrań i dodatków, które wyprodukowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Oznacza to ekologiczne produkty, przejrzysty łańcuch dostaw i pracę na rzecz równości zatrudnionych osób.

CAREMORE
Autorskie wzory, bawełna organiczna i naturalne materiały to pierwsze kroki do idei sustainability, czyli zrównoważonego rozwoju. W 2021 roku już 88% włókien wykorzystanych w kolekcji Tatuum jest w pełni biodegradowalnych.

Podane ceny produktów mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ostateczną cenę podaje sprzedawca.

Sprawdź pozostałe trendy: