nie: 10:00 - 20:00; Najbliższa niedziela (23.06): niehandlowa en

Kupiec Szczeciński zadebiutuje w Atrium Molo!

Data dodania: 25 maja 2016

Już w najbliższą sobotę, 28 maja, Atrium Molo będzie miejscem wyjątkowego wydarzenia. W samo południe odbędzie się premiera pierwszej gry planszowej, opowiadającej o przedwojennym Szczecinie, której współautorem jest wieloletni dziennikarz radiowej „Jedynki” – Roman Czejarek.
Impreza rozpocznie się o godz. 12.00. Kupiec Szczeciński to gra planszowa z elementami multimedialnymi, której fabuła została osadzona w Szczecinie, w czasach przedwojennych.  Osadzona w konwencji rozgrywek typu Monopoly czy Eurobiznes, pozwala wczuć się w rolę kupców z przełomu XIX i XX wieku – handlować akcjami, pobierać opłaty, sprzedawać nieruchomości, inwestować… a przy tym doskonale się bawić w gronie całej rodziny. Gra ma również aspekt edukacyjny i multimedialny – skanując kody QR, można przenieść się na witryny internetowe informujące szczegółowo o miejscu, w którym w danym momencie odbywa się rozgrywka. Podczas premiery w Atrium Molo będzie można spróbować swoich sił w rozgrywce w „Kupca Szczecińskiego” z rodziną lub przyjaciółmi.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie wieloletni dziennikarz radiowej „Jedynki”, prowadzący cykl „Lato z Radiem”, Roman Czejarek, który jest autorem serii książek „Sekrety Szczecina”. Dziennikarz opowie o swojej pasji do historycznych zagadek i tajemnic miasta, a także przedstawi kulisy powstawania gry „Kupiec Szczeciński”, której jest współtwórcą. Spotkanie z Romanem Czejarkiem będzie odbywało się obok salonu TK Maxx i rozpocznie się o godz. 14.00.
Tylko w dniu premiery grę będzie można zakupić w promocyjnej cenie 99 zł.